SARMACJA BĘDZIN - SZOMBIERKI
sobota 14 października, godz. 15:00
kursy STS: 1 - 2.2; X - 3.6; 2 - 2.56

PRZEDMECZOWE STATYSTYKI

Trudny egzamin czeka Zielonych w meczu na szczycie, w dodatku na bardzo nieprzyjaznym dla siebie terenie.
Wystarczy prześledzić historię dotychczasowych spotkań i wyniki na boisku w Będzinie. Jaki by nie był skład obu drużyn i ich miejsce w tabeli, Zieloni nie zdobyli na boisku przy ul. Sportowej nawet punktu!!!
Jeszcze przed pamiętnym wycofaniem się Szombierek spotkaliśmy się z Sarmacją w "starej" IV lidze i w sezonach 2004/05 oraz 2005/06 przegraliśmy tam odpowiednio 0:4 oraz 0:8.
Po reaktywacji w sezonach 2011/12 oraz 2012/13, kiedy to Szombierki były czołową drużyną IV ligi (drugie oraz pierwsze miejsce) kolejne porażki, tym razem 1:5 oraz 0:3.
Z kolei w ubiegłym sezonie również padł dla nas niekorzystny wynik, tym razem 1:2.
Jedyne zwycięstwo Szombierki odniosły na boisku Sarmacji w roku 2014 pokonując gospodarzy 2:1 w 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN (SKRÓT MECZU).

PS.
Jak informuje komunikat Śląskiego ZPN, Szombierki zostały ukarane karą finansową w wysokości 300 zł za brak odpowiedniego zabezpieczenia należytego porządku w trakcie zawodów rozegranych 8 października.

SARMACJA - SZOMBIERKI 1:1 (1:0)
28' Malicki (rzut karny) 1:0
54' Stefaniak 1:1
Sarmacja: Maciejowski - Sroka, Balul, Kita, Gruszka - Jędrzejczyk, Dyrda, Barczyk (58' Nowak), Tyszczak (66' Makowski), Misztal (71' Zawadzki) - Malicki
Szombierki: Odyjewski - Mielnik, Cybul, Domański, Stefaniak - Gwiaździński,  Szombierski - Lebek (46' Majsner), Rybak (73' Zając), Cichecki (79' Krzykawski) - Sawicki (57' Morys)

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Balul, Kita, Barczyk, Misztal, Nowak - Sawicki, Stefaniak, Krzykawski

W ubiegłym tygodniu w meczu ze Szczakowianką z chwilą pojawienia się na boisku Szombierskiego trener Osadnik odszedł od swego ulubionego ustawienia 4-4-1-1, przestawiając zespół na 4-2-3-1. Dziś w meczu na szczycie Szombierki zagrały w tym ustawieniu pełne 90 minut.
Mecz nie należał do emocjonujących. Za to dużo było walki, nerwowości w poczynaniach obu zespołów, a także żółtych kartek (w tym elemencie górą gospodarze).
W pojedynku liderów padł sprawiedliwy remis, lecz moim zdaniem ze wskazaniem na Szombierki. Gospodarze oddali na bramkę Odyjewskiego jeden celny strzał (już w 2 minucie). Bramkę strzelili z rzutu karnego, o podyktowanie którego duże pretensje do sędziów (to boczny zasygnalizował faul) mieli zawodnicy Szombierek. Argumentowali to tym, że Odyjewski w narożniku pola karnego wybił piłkę, a dopiero chwilę później Misztal wpadł w bramkarza.
Drugą połowę od początku z animuszem zaczęli przyjezdni i już w 47 minucie Sawicki stanął przed doskonałą okazją na wyrównanie, lecz jego nieprzygotowane (a miał trochę czasu) uderzenie z 14 metrów poszybowało wysoko ponad bramką. Jednak przewaga Zielonych przyniosła efekt w 54 minucie, kiedy to świetne podanie z własnej połowy boiska uruchomiło Cicheckiego, ten wpadł w pole karne i wycofał piłkę do nadbiegającego Stefaniaka. Kapitan zespołu uderzeniem z pierwszej piłki wyrównał stan meczu.
Do końca oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz niewiele z tego wynikało. W atakach na bramkę rywala groźniejsi byli goście z Bytomia, lecz brakowało wykończenia choćby w postaci strzału. Dopiero w doliczonym czasie gry uderzenie Zająca z 16 metrów przyniosło trochę problemów Maciejowskiemu (sparował piłkę na rzut rożny), a mecz zakończył strzałem z 22 metrów w środek bramki Cybul, który chyba nawet niespodziewanie dla niego samego znalazł się w takiej sytuacji po szybkim wyjściu z własnej połowy.