SZOMBIERKI - GÓRNIK PIASKI
sobota 18 listopada, godz. 13:00
Kursy STS: 1 - 1.12; X - 6.65; 2 - 12.44

PRZEDMECZOWE STATYSTYKI

W barwach Górnika obecnie występuje były zawodnik Szombierek Jakub Konaszczuk (42 mecze, 1 bramka dla Zielonych).

Szombierki zagrają bez zawieszonego za 4 żółte kartki Dawida Domańskiego.

Górnik Piaski, to wdzięczny dla nas rywal, bowiem w sześciu dotychczasowych spotkaniach Szombierki wygrały 6 razy przy imponującym bilansie bramek 21:2!

SZOMBIERKI - GÓRNIK PIASKI 3:0(0:0)
53' Majsner 1:0
64' Mielnik 2:0
66' Majsner (rzut karny) 3:0
Szombierki: Odyjewski - Mielnik, Cybul, Szombierski, Stefaniak - Cichecki (83' Rogala), Gwiaździński, Rybak, Lebek (70' Zając) - Morys (70' Sawicki) - Majsner
Górnik: Stambuła - Kapral, Wilk, Konaszczuk, Stolarczyk (60' Jikia), Wolf, Żmuda (64' Gad), Sierka (72' Flaga), Sarzała, Rzymowski, Yewtuschenko (52' Bębenek)

Żółte kartki: Stambuła, Rzymowski, Konaszczuk, Jikia

Diametralnie dwie różne połowy zobaczyli dziś kibice zgromadzeni przy Modrzewskiego. Co prawda przewaga Zielonych nie podlegała dyskusji, jednak ich gra w pierwszej połowie wzbudziła zniecierpliwienie kibiców. Trener Osadnik wrócił do ustawienia z jednym defensywnym pomocnikiem, lecz piłkarze (tak jak w poprzednich meczach) nadal grali krótkimi podaniami, co nie przynosiło efektu w postaci rozbicia obrony rywali.
Przełom nastąpił w drugiej połowie. Lebek z Cicheckim zamienili się stronami. Szombierki przyspieszyły tempo, częściej też grano długie piłki i inicjowano indywidualne pojedynki. W efekcie w ciągu 14 minut padły 3 bramki, a okazji do kolejnych nie brakowało.
Na słowa pochwały szczególnie zasłużył Lebek, który w drugiej połowie rozruszał atak, a także zdobywca dwóch bramek Majsner (druga z karnego po faulu bramkarza na nim, kiedy to ruszył do zbyt krótko zagranej przez obrońcę piłki) oraz aktywny Rybak (asysta przy pierwszej bramce, oddał też najwięcej strzałów na bramkę Górnika, w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę).
Zwycięstwem w tym meczu Szombierki przypieczętowały pierwsze miejsce w tabeli po rundzie jesiennej.