Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte. Tradycyjnie już oficjalna strona nie wychodzi naprzeciw garstce swych kibiców i nie raczy ich wieściami z klubu.
Dlatego też większość informacji pojawiających się tutaj, to tzw. "poczta pantoflowa", pochodząca z różnych źródeł. Niech więc tak będzie.

Plan sparingów:
16.7 rozpoczęcie przygotowań
21.7 Gwarek Ornontowice 2:0 (Terbalyan, Malicki)
25.7 MKS Trzebinia 2:2 (Morys, zawodnik testowany)
28.7 Orzeł Mokre 5:1 (Gwiaździński, zawodnik testowany, Cichecki, Sawicki, Terbalyan)
4.8 Unia Turza Śląska 0:1

Ruchy kadrowe:
Przyszli: Tomasz Balul, Radosław Gruszka, Remigiusz Malicki (wszyscy Sarmacja Będzin), Daniel Pietrycha (Przemsza Siewierz), Karol Pstuś (MKS Myszków), Jakub Borowski (Piast II Gliwice), Arkadiusz Latka, Patryk Dyrcz (obaj UKS Ruch Chorzów)
Odeszli: Jacek Jarnot (Warta Zawiercie), Karol Ślęzok (koniec kariery), Dawid Domański (?, praca), Damian Mielnik (?, praca), Adrian Odyjewski (GKS Tychy), Krzysztof Krzykawski, Krystian Rogala, Roman Terbalyan (Przemsza Siewierz), Kamil Zemanek

Terminarz rozgrywek

33 komentarze:

1. Cichecki i Jarnot póki co trenują z drużyna, Odyjewski w GKSie Tychy

OdpowiedzUsuń
  2. Gwiaździnski tez byl obiektem zainteresowan!-zostal?

3. Gwiazdzinskim interesował się Górnik Polkowice i Lechia Dzierżoniów ale ile w tym prawdy pewnie wie tylko Bartłomiej

4. Hmm, dla mnie trochę dziwna akcja z Odyjewskim. Z tego co wiem, to był zawodnikiem Szombierek. Czyżby miał umowę tylko na rok?
    Poza tym, po kontuzji zamiast u nas się odbudować woli być trzecim w Tychach? Życzę mu jak najlepiej, ale Jałochy i Igaza nie przeskoczy, więc pozostają mu rezerwy.

5. 16,5.21, 3 wie ktos cos wiecej?

Odpowiedzi
    1. Z gwarkiem wygraliśmy 2:0. Strzelił ktoś nowy i Terbalyan

Usuń
  6. Wiadomo co z Gwiazdzinskim ? Na treningu doznał kontuzji, wczoraj lekko utykał, oby to nic poważnego i nasz "bytomski Riquelme" był gotowy na ligę.

7. Rogala karierę zakończył?? :O

8. Szombierki - MKS Trzebinia 2:2(0:0)
    bramki Morys (52' 1:2) i zawodnik testowany (82' 2:2)
    1 połowa: Fościak - Cieszyński, 5.Balul, Bomba, 16.Gruszka - 8.testowany (jakiś Karol), Gwiaździński, Rybak, Stefaniak - Sawicki, 21.Malicki
    2 połowa: Zemanek - 3.testowany (jakiś Kamil), Bomba (68' 20.testowany - grał na lewej pomocy), 6.Szombierski, Stefaniak - Morys, 18.Pietrycha (?), Rybak, Terbalyan - 8. testowany (jakiś Karol) (68' 15.testowany - grał w środku pomocy), Zając
    Po zmianach Rybak grał jako środkowy obrońca, a Terbalyan w ataku.
    MKS Trzebinia, to spadkowicz z 3 ligi. Goście obie bramki zdobyli po dwóch niewymuszonych błędach piłkarzy Szombierek. W 52' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zemanek wyszedł z krzykiem "moja!", lecz został uprzedzony i po strzale głową do pustej bramki było 0:1. W 56' testowany zawodnik z nr 3 (jakiś Kamil) źle wyprowadził piłkę, poszła kontra, Zemanek odbił piłkę w środek pola karnego i znów strzał do pustej bramki.
    Testowany zawodnik z nr 3 tak się zawziął po swoim błędzie, że powalczył w 58' o piłkę w bocznym sektorze boiska i po jego wrzutce Morys przewrotką zmniejszył na 1:2. Wyrównanie padło w 82', testowany zawodnik z nr 3 dośrodkował z rzutu rożnego, a testowany zawodnik z nr 15 wyrównał uderzeniem ze środka pola karnego.
    Trzebinia okazji sobie nie stworzyła, za to ich bramkarz miał co robić po uderzeniach zawodnika z nr 8, Sawickiego, Zająca, a w 90' Morys po samotnym rajdzie trafił piłką w poprzeczkę.

Odpowiedzi
    1. Super! Dzięki za relacje! Szkoda, że nie został z nami Jarnot :(

Usuń
    2. Póki co, jego numeru jeszcze nikt nie przejął ;-)

Usuń
  9. Szombierki - Orzeł Mokre 5:1(2:0)
    bramki: 9' Gwiaździński z karnego po faulu na Zającu 1:0; 18' testowany Karol po wrzutce Cieszyńskiego 2:0; 51' Cichecki po rozegraniu na prawej stronie i podaniu/strzale z kąta 3:0; 65' Sawicki po kontrze z ostrego kąta 4:1; 68' Terbalyan po kontrze i podaniu Sawickiego 5:1 - dla gości na 3:1 w 57' głową po rzucie rożnym

1 połowa: Testowany - Cieszyński, Balul, Szombierski, Stefaniak - Cichecki, Gwiaździński, 14.testowany, Morys - 8.testowany Karol, Zając
    2 połowa: Fościak - 3. testowany Kamil, Bomba, Szombierski, Gruszka - Cichecki (71' 15.testowany), 18.testowany, Rybak, Terbalyan - Malicki, Sawicki

Mecz rozegrano na głównej płycie. Bez historii, różnica klasy widoczna, poza tym goście przyjechali w 15-osobowym składzie.

Odpowiedzi
    1. Jak Twoim zdaniem zaprezentowali się testowani zawodnicy? Zwłaszcza bramkarz?:) Ciekawi mnie też postawa Gruszki i Malickiego

Usuń
  10. Widziałem tylko 2 mecze, z czego bardziej miarodajny był mecz z Trzebinią (jak na sparing, to był dobry mecz), nie wiem jak wygląda ich postawa na treningach.

Póki co, to największe wrażenie wywarł na mnie nr 3 Kamil, grający na prawej obronie. Z Trzebinią dwie asysty, dziś również udział w golu, nie boi się gry do przodu, potrafi zaskoczyć otwierającym podaniem. Lecz nie może być pewien gry w "11", bo równie ciekawie prezentuje się Cieszyński. Już wiosną świetnie sobie radził po bokach obrony, niezwykle aktywny w obu meczach, dziś z asystą przy drugim golu. Szkoda, by któryś z nich siedział na ławie.
    Drugi z szansą na grę, to nr 8 Karol. Z Trzebinią próbowany na prawej pomocy, lepiej mu idzie w ataku. W środę groźny strzał, dziś bramka i strzał w słupek. Choć moim zdaniem jeszcze nie nauczył się filozofii gry Zielonych. Podejmuje decyzje o tempo za późno, przez co jest blokowany lub nieczysto trafia w piłkę. Jeśli będzie grał, to tylko z racji statusu młodzieżowca lub z ławki, bowiem konkurencja w ataku jest spora i będzie mu naprawdę trudno tutaj wskoczyć.

Bramkarz dziś bezrobotny (oboje), lecz raczej nie ulega wątpliwości, że nr 1 w chwili obecnej to Fościak.
    Testowani nr 14, 15, 18 i 20 to pomocnicy. 14 aktywny, 18 to chyba Pietrycha (tak mi wygląda z sylwetki, pewności nie mam), 15 próbowany w środku i na boku, 20 na PP, dziś nie grał. Jednak hierarchia w środku jest następująca: Gwiaździński, Rybak, ewentualnie Szombierski, dopiero potem reszta. Szombierski próbowany na ŚO. Tutaj pozycja Balula nie podlega wątpliwości - to Domański w skali 1:1. Drugi, to albo Bomba (może grać jako młodzieżowiec), albo Szombierski.
    Na LO będzie grał Gruszka (jeśli chodzi o grę do przodu, to prawa strona aktywniejsza od niego) lub Stefaniak. Kuba może też grać jako LP. Trener Osadnik ma naprawdę spore pole manewru. Byle tylko nie było kontuzji.
    Odbudowuje się Morys, który miał fatalną wiosnę.
    Z tego co widziałem, naprawdę fajnie to wygląda. Mecz z Odrą zapowiada się interesująco, po nim będziemy wiedzieć więcej.

Odpowiedzi
    1. Wielkie dzięki za analizę! :) Wygląda to obiecująco!:)

Usuń
  11. Jarnot w Warcie Zawiercie :(

12. Klamka zapadła, gorolska część Bytomia będzie grała u nas...

13. Obawiam sie ze zostanąjuz u nas na zawsze-niedlugo wybory a po wyborachna OLimpijskiej moze stac market,bazar,tanksztela nie koniecznie stadion

14. Sparing w sobotę faktycznie chcą grać o 15? Przy tej pogodzie?

15. Sparing o 16 bo jest jarmark.

16. Ktos wie jak wygląda sytuacja kadrowa z bramkarzami?

17. Są Fościak, Zemanek i ktoś testowany.

18. Są jacyś wychowankowie w klubie na bramce czy wszyscy z innych zespołów?

19. Szombierki - Unia Turza Śląska 0:1(0:0)
    1 połowa: Fościak - Cichecki, Balul, Bomba, Gruszka - Morys, Gwiaździński, Rybak, Stefaniak - 14. Testowany, Zając
    2 połowa: Testowany - Cieszyński, Balul (65' Bomba), Szombierski, Stefaniak (65' Gruszka) - 8. Testowany Karol, Gwiaździński (65' Rybak), 20. Testowany (Pietrycha ???), Terbalyan - Sawicki, Malicki

Bramka padła w 75 minucie po uderzeniu z 16m, piłka przeszła po rękach bramkarza.
    Wyrównany mecz z optyczną przewagą Unii.
    Szacunek dla piłkarzy, za to że biegali w takich warunkach pogodowych.

20. Hurra, w końcu odszedł z drużyny jeździec bez głowy.

21. Jestem w szoku, że odszedł. Grał w sparingach, strzelał...znowu bez napadu jesteśmy :(

22. Jakby nie patrzeć, odeszło dwóch najlepszych tegorocznych strzelców: Jarnot (13 bramek) i Terbalyan (5 bramek). Z tych najskuteczniejszych został Zając (również 5 bramek).
    Terbalyan jeszcze w sobotę grał sparing. Raczej wybrał opcję, gdzie będzie grał. U nas byłby którymś tam wyborem. W ataku raczej Malicki-Sawicki, potem Zając i reszta. Na skrzydłach też duża konkurencja, bo raczej Stefaniak, Cichecki, Zając na ławie siedzieć nie będą.
    Czy jest gorszy od Karola Pstusia? Nie wiem, obydwoje mogą grać na skrzydle i w ataku.
    Terbalyan przychodząc do nas miał być tajną bronią. Czy był? Wiosna pokazała, że potrzebował zaufania i minut. Strzelił 5 bramek grając głównie na skrzydle.

Taka ciekawostka - był drugim obcokrajowcem w historii Szombierek.

Dzięki Roman za reprezentowanie Zielonych barw i powodzenia!!!