wtorek, 23 sierpnia 2022

Z trudem

Kursy STS: 1 - 2.3; X - 3.95; 2 - 2.3

W drużynie z Myszkowa występują byli piłkarze Szombierek - Kamil Skrzypiński (2-0) i Roman Terbalyan (40-9).

SZOMBIERKI - MKS MYSZKÓW 3:2(2:1)
11' Okaj 1:0
19' Marek 1:1
38' Wąsik 2:1
81' Podolski (głową) 2:2
90' Moritz (rzut wolny) 3:2
Szombierki: A. Wiśniewski - Watola, Gancarczyk, M. Wiśniewski, Wagner, Śliwa (77' Nowak) - Kałużny (58' Mazur), Łebko, Wąsik (74' Zając) - Okaj (69' Szczepanik), Moritz
MKS: Kucharski - Gieroń (40' Skrzypiński), Wnuk, Wójcik, Podolski, Marek, Skibiński (69' Uchroński), Marchewka, Marędowski (61' Terbalyan), Zachara, Małolepszy

Żółte kartki: Watola, Łebko - Podolski, Wnuk, Marek, Kucharski
Czerwona: Wójcik (73')

BRAMKI

Ważne 3 punkty Zielonych. Po pierwszej połowie gospodarze chyba postanowili bronić korzystnego wyniku, bo oddali inicjatywę myszkowianom. O dziwo, ataki gości nasiliły się jeszcze bardziej od momentu otrzymania czerwonej kartki jednego z ich zawodników (po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Szczepaniku). I nie ustały z chwilą wyrównania. Ten fragment gry zdecydowanie do zapomnienia dla Szombierek, ponieważ dali się zdominować grającym w dziesięciu rywalom!
Na szczęście nadeszła 90 minuta i po faulu na Zającu do rzutu wolnego podszedł Moritz. Jego perfekcyjne uderzenie przyniosło Zielonym upragnione i ważne 3 punkty.

Rafał Watola zadebiutował w ligowych barwach Szombierek, a Jakub Okaj i Andrzej Wąsik strzelili swe pierwsze bramki w lidze dla Zielonych.