Oby tak dalej

SZOMBIERKI - RUCH II CHORZÓW
sobota 18 marca, godz. 15:30

Tydzień dłużej musieli czekać kibice Zielonych, by ujrzeć w akcji swych ulubieńców. Oczekiwanie to było spowodowane wycofaniem się z rozgrywek drużyny Nadwiślanu Góra, co zaowocowało trzema punktami na konto Szombierek bez konieczności wychodzenia na boisko.
Jednak by mówić o udanej inauguracji, trzeba pokonać rezerwę chorzowskiego Ruchu. To wcale nie musi być łatwe, gdyż na inaugurację chorzowianie wzmocnieni piłkarzami z pierwszej drużyny (m.in. Oleksy, Visnakovs, Arak) pokonali Wartę Zawiercie 4:2. Jednak jak pokazuje historia w domowych meczach Szombierki zawsze wygrywały z rezerwistami Ruchu, i zawsze były to (jak pamiętam) zacięte pojedynki.

SZOMBIERKI - RUCH II CHORZÓW 3:1(0:0)
49' Zając (głową) 1:0
53' Cichecki 2:0
59' Gwiaździński 3:0
78' Trojak 3:1
Szombierki: Maścibrzuch - Cichecki, Cybul, Domański, Stefaniak - Lebek, Gwiaździński, Smoliński, Krzykawski (82' Cieszyński) - Jarnot, Zając (76' Morys)
Ruch II: Paszek - Komarnicki, Czajkowski, Cichocki, Szymura - Trojak, Bargiel, Gęsior (87' Szol), Słoma (74' Hanel) - Jikia (56' Żyłka), Nowak

Żółte kartki: Krzykawski, Cichecki, Morys

W barwach Szombierek zadebiutował Dawid Domański, a Szymon Cichecki i Bartłomiej Gwiaździński strzelili swe pierwsze bramki dla Zielonych.