GWAREK ORNONTOWICE - SZOMBIERKI 4:1(1:1)
75' Zdrzałek 4:1
Gwarek: Stanek - Sewerin, Rajca, Oleksy, Witkowski - Ruda, Wilk - Gajek (89' Ilnicki), Kasprzyk (75' Mąka), Saliński (88' Wojtaś) - Zdrzałek (85' Jaworski)
Szombierki: Fościak - Szombierski, Balul, Bomba, Gruszka - Cichecki (81' Pietrycha), Gwiaździński, Rybak (62' Borowski), Morys - Sawicki (71' Malicki), Zając (60' Pstuś)

Żółte kartki: Wilk - Rybak, Sawicki, Morys, Bomba, Gwiaździński

Limit szczęścia wyczerpany. Gra, jaką raczą piłkarze Szombierek w tym sezonie (która o dziwo przynosiła do tej pory punkty) została dziś obnażona głównie przez duet Kasprzyk-Zdrzałek. A gospodarze mogli strzelić jeszcze conajmniej 2-3 bramki, okazji ku temu nie brakowało.

Mecz wyglądał jak większość w tym sezonie. Rywal stwarza sobie okazję za okazją, Szombierki takich nie mają. Atak nie dostaje piłek z pomocy, o co zresztą pokłócili się w 35 minucie Gwiaździński z Sawickim, jedyny sposób, to długa piłka z własnej połowy.
W ekipie Gwarka z przyjemnością oglądało się profesorską grę w środku pola Kasprzyka i skutecznego Zdrzałka. Takiego duetu dziś w Szombierkach nie ma. Kasprzyk zdobył bramkę w 13 minucie strzałem ze środka pola karnego, przy drugiej bramce z dziecinną łatwością ograł naszą obronę i bramkarza wykładając piłkę Zdrzałkowi. Zdrzałek z kolei skompletował hat-tricka po błędach naszej obrony. W 65 minucie uciekł Bombie, a w 75 minucie po niedokładnym podaniu  Szombierskiego (których zresztą dziś miał bardzo dużo) efektowną podcinką ustalił wynik spotkania. Mimo to Gwarek dążył do zdobycia kolejnych bramek. Fościak w międzyczasie trzykrotnie broni strzały, które miały prawo znaleźć się w siatce, poza tym dwukrotnie piłka minimalnie mija naszą bramkę.

Aktywa Szombierek? Gol Cicheckiego w sytuacji sam na sam po podaniu Sawickiego. Wydawało się, że bramka do szatni uskrzydli naszych piłkarzy. Po przerwie jednak oglądaliśmy koncert Gwarka z wymienionym duetem w rolach głównych.
A sfrustrowani Zieloni łapią kartki. Sawickiemu odcięło prąd (już tak ma, że jak mu nie idzie to mu odwala) i brzydko fauluje. W zasadzie sędzia śmiało mógł mu pokazać czerwoną kartkę. Całe szczęście szybko zareagował trener Osadnik zdejmując go z boiska. Za pyskówki kartki dostają Morys i Gwiaździński.

Subiektywnie patrząc, w kolejnym meczu spodziewam się zmian w składzie. Szombierski to pupil Osadnika, trener robi wszystko, by go wepchnąć do wyjściowej "jedenastki". Dziś jednak Szombierski popełnił sporo błędów, czego zwieńczeniem była czwarta bramka. Moim zdaniem Cieszyński zasługuje na kolejną szansę. Rybakowi też przydałby się mecz na ławce. Z tą opinią nie jestem odosobniony.
Jeśliby miałbym wystawić dziś oceny za grę piłkarzom Szombierek, to 2 (w skali 1-10) dostałby Fościak za wyciągnięcie 2x sytuacji sam na sam i Cichecki za bramkę. Reszta 1. Brutalnie, ale tak to dziś wyglądało.

Szombierki zakończyły passę 15 meczy bez porażki rozpoczętą jeszcze w ubiegłym sezonie.
Gaspar Bomba wiosną zadebiutował w wyjściowej "jedenastce" w meczu w Ornontowicach. Od tej pory był swoistą maskotką, bowiem z nim w składzie Zieloni nie przegrywali. Dziś, również w Ornontowicach zakończył tę passę na 13 meczach.