czwartek, 24 października 2019

Na własne życzenie

PRZEDMECZOWE STATYSTYKI

Kursy STS: 1 - 1.35; X - 4.85; 2 - 5.66

W barwach Przemszy gra w tej chwili spore grono byłych zawodników Szombierek. Są to Mateusz Morys (dla Zielonych w lidze 80 meczy i 12 bramek), Przemysław Sawicki (36-5), Sebastian Szombierski (46-3) oraz Amadeusz Zając (77-22). Popularny Kicek z 4 bramkami, to póki co najskuteczniejszy zawodnik Przemszy w tym sezonie.

SZOMBIERKI - PRZEMSZA SIEWIERZ 3:3(2:0)
11' Terbalyan 1:0
13' Hołoś 2:0
59' Moritz 3:0
67' Burczyk (głową) 3:1
74' Zając (głową) 3:2
84' Burczyk 3:3
Szombierki: Latka - Cieszyński, Balul, Kulisz, Stefaniak - Terbalyan (71' Pstuś), Gwiaździński, Rybak, Moritz (81' Malicki) - Kaiser - Hołoś (84' Szubert)
Przemsza: Gniełka - D. Wilk (46' Bednarz), Szombierski, Krzos, Repa, Morys (60' Sawicki), Setlak, Sikora (46' Sobczyk), T. Wilk, Zając, Burczyk

Żółta kartka: Morys

Gdyby mecz trwał 60 minut, Zieloni pewnie i przekonująco zainkasowaliby 3 punkty. Po trzeciej bramce piłkarze Szombierek wyszli z założenia, że dla nich mecz się skończył i czekali na końcowy gwizdek. Zupełnie inne podejście mieli goście z Siewierza i odtąd to oni byli stroną dominującą (nie przeważającą - DOMINUJĄCĄ) na boisku. Ich ambicja została nagrodzona, bowiem ze stanu 0:3 i wydawało się beznadziejnej sytuacji zdołali wyciągnąć remis, za co należą im się brawa.
A Szombierki? Kolejny rywal pokazał, że nie będzie się kładł przed (jeszcze) liderem i prosił o jak najmniejszy "wymiar kary".

Tomasz Hołoś, to 19-latek pozyskany z Ruchu Chorzów, w przeszłości reprezentant Polski w kategorii U-15. Zdobył bramkę w swym debiucie w barwach Szombierek.