piątek, 24 września 2021

Remis ze wskazaniem

Kursy STS: 1 - 1.65; X - 4.15; 2 - 3.6

W drużynie z Siewierza występują byli zawodnicy Szombierek, bracia Dawid (15-0) i Kamil (2-0) Skrzypińscy.

Będzie to 10 pojedynek obu drużyn. Do tej pory minimalnie lepszym bilansem mogą pochwalić się Zieloni. Wygrywali 3 razy, przy 4 remisach i 2 porażkach. Ostatnie 3 mecze pomiędzy tymi drużynami kończyły się remisami.
Co ciekawe, w dwóch meczach wyraźne prowadzenie Szombierek nie gwarantowało im zwycięstwa. Tak było w pierwszym wzajemnym pojedynku w 2016 roku w Siewierzu. Mimo prowadzenia Szombierek 2:0 zwyciężyła Przemsza 3:2, dwie bramki strzelając w doliczonym czasie gry.
Natomiast w 2019 roku przy M3 Zieloni prowadzili już 3:0, by zremisować 3:3, a jedną z bramek dla siewierzan strzelił Amadeusz Zając grający wówczas w Przemszy.

PRZEMSZA SIEWIERZ - SZOMBIERKI 1:1(1:0)
18' Burczyk (głową) 1:0
67' Polak 1:1
Przemsza: Stambuła - D. Skrzypiński, Wnuk, Bajor, Pałyga, Adamczyk, Pasikowski, Mazerant (79' Tyszczak), K. Skrzypiński (77' Badora), Dobias (62' Krzos), Burczyk (90+5' Bała)
Szombierki: Wierzbicki - Czajor (67' Czekański), Kruppa, Śliwa (72' Oracz), Stefaniak - Polak, Brzytwa (46' Waśkiewicz), Wagner (85' Micor), Janicki (59' Peda) - Moritz, Balon (28' Rusz)

Żółte kartki: Pasikowski - Czajor, Rusz, Wagner
Czerwona: Krzos (83')

Mecz walki, bez przestojów. Może nie zachwycił poziomem, ale kibice raczej nie mogli narzekać, ponieważ obie drużyny nie kalkulowały dążąc do stworzenia kolejnych sytuacji. A tych więcej miały  Szombierki i gospodarze ten punkt w głównej mierze mogą zawdzięczać Stambule.
Pechowy mecz dla Jakuba Wagnera. W 49 minucie po zderzeniu głowami konieczna była szybka reakcja medyków, jednak Kuba po chwili zamroczenia wrócił do gry. Takiego szczęścia nie miał w 83 minucie, kiedy to przy próbie zablokowania strzału Krzosa padł na murawę, a boisko opuścił na noszach. Krzos z kolei otrzymał czerwoną kartkę za "poważny, rażący faul".

Ciekawsze akcje w zapisie minutowym:
14' Wnuk za krótko zagrywa do bramkarza, piłkę przechwytuje Moritz i wychodzi sam na sam, pada przy próbie minięcia Stambuły, sędzia nie reaguje
18' Mazerant dośrodkowuje z rzutu rożnego, pozostawiony bez opieki Burczyk głową umieszcza piłkę w siatce 1:0
19' Moritz wykłada piłkę na 16 metr, a mierzone pod poprzeczkę uderzenie Janickiego broni na rzut rożny efektowną paradą Stambuła
34' Brzytwa uderza zbyt słabo po dośrodkowaniu Moritza z rzutu rożnego, Stambuła chwyta piłkę
39' ponownie rzut rożny Moritza, tym razem zmierzający w światło bramki strzał Kruppy zablokowany
40' ostro bity rzut rożny Mazeranta sprzed linii wybijają obrońcy Szombierek
47' po akcji Śliwa-Moritz i wyjściu z własnej połowy, Rusz zagrywa do środka, strzał Janickiego zablokowany - powinno być 1:1
51' Moritz bliski przechwytu po przepychance z obrońcą i wyjściu sam na sam, Stambuła ofiarnie interweniuje, przez co konieczna jest pomoc masażysty
56' Mazerant groźnie z 20 metrów obok bramki
60' Dobias z ostrego kąta sam na sam, Wierzbicki broni
63' chwilę po wejściu na boisko Krzos nie trafia z 12 metrów
67' po ładnym, prostopadłym podaniu Pedy między obrońcami, Polak wychodzi sam na sam i ze stoickim spokojem mija bramkarza i umieszcza piłkę w siatce 1:1
71' zablokowany strzał Rusza po rozegraniu piłki z autu
73' kopia akcji bramkowej, tym razem podaje Czekański, a sam na sam wychodzi Peda, niestety jego strzał broni Stambuła
90+5 po rzucie rożnym Moritz ma piłkę meczową, lecz jego strzał z 9 metrów broni Stambuła, chwilę później strzał Pedy zablokowany

Końcówka meczu, to już atak za atak, kontra za kontrę - obie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki.

Jakub Brzytwa zadebiutował dziś w ligowych barwach Szombierek.