czwartek, 24 sierpnia 2023

Lider powstrzymany

Kursy STS: 1 - 1.5; X - 4.75; 2 - 4.05

Dotychczasowy bilans spotkań Zielonych z Unią, to 14 meczy 7-3-4 27:19, wyjazdowy 2-1-3 8:11.

W barwach Unii występuje były piłkarz Szombierek Antoni Turczyński (11-0).

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA - SZOMBIERKI 1:1(1:1)
11' Tylec 0:1
45+1' K. Bąk (rzut karny) 1:1
Unia: Weber - Koziński, Mączka, Sierczyński, Kozłowski, Szczurek (80' Machalski), K. Bąk (70' Janus), Syguła, Hat, Turczyński (68' Jędrzejczyk), Stefański (55' Misztal)
Szombierki: A. Wiśniewski - Grolik, M. Wiśniewski, Ściuk - Szczepanik (46' Śliwa), Łebko, Tylec (80' Stachoń), Dzierbicki - Moritz, Siwek (76' Orzeszyna), Stasiński (66' Tsuleiskiri)

Żółte kartki: Mączka, Misztal - Dzierbicki, Szczepanik, M. Wiśniewski
Czerwona: M. Wiśniewski (2 ŻK 75')

W ubiegłym sezonie trener Zieleźnik poprzez ciągłe rotacje mocno eksperymentował ze składem. Teraz po wzmocnieniach póki co w każdym meczu wychodzi niemal ta sama jedenastka. Przynosi to efekty w postaci 4 meczy bez porażki (w tym 3 trudnych wyjazdów).
Tym razem udało się urwać pierwsze punkty liderowi rozgrywek, a remis ten jest tym bardziej cenny, że ostatnie niemal 20 minut Zieloni grali w "10" po czerwonej kartce Michała Wiśniewskiego.

Hubert Tylec zdobył swą pierwszą bramkę w ligowych barwach Szombierek.

Mateusz Śliwa zagrał po raz 80 w ligowych barwach Szombierek. Do tej pory strzelił 3 bramki.