czwartek, 12 października 2023

Wnioski nie wyciągnięte

Kursy STS: 1 - 2.57; X - 4.05; 2 - 2.05

Dotychczasowy bilans gier z Dramą 2-0-5 14:19, domowy 0-0-3 3:9.
Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie w Pucharze Polski (który to Drama wygrała), przy Modrzewskiego było 4:2 dla gości ze Zbrosławic.

W barwach Dramy występują byli piłkarze Szombierek: Rafał Kuliński (66-11), Mikołaj Poloczek (2-0) oraz Karol Pstuś (63-19).

SZOMBIERKI - DRAMA ZBROSŁAWICE 1:4(0:3)
11' J. Siwek 0:1
40' Szewczyk 0:2
45' Hałgas 0:3
55' Spende 0:4
74' Ściuk 1:4
Szombierki: A. Wiśniewski - Orzeszyna, Grolik, M. Wiśniewski, Dzierbicki (69' Śliwa) - Łebko (77' Długosz), Tylec (58' Stachoń) - S. Siwek (46' Ściuk), Moritz, Szczepanik - Stasiński (58' Tsuleiskiri)
Drama: Buszka - Dyląg, Hałgas (86' Boryczka), Fic, Belica, Pietryga (60' Skała), Kuliński, Liszka (46' Spende), Ptak, Cwajna (31' Szewczyk), J. Siwek (68' Lachowski)

Żółte kartki: Orzeszyna, Łebko - Belica, Buszka

Minęły czasy, kiedy to Drama była łatwym przeciwnikiem dla Szombierek. Teraz to Drama wygrywa z Zielonymi lekko, łatwo i przyjemnie, a scenariusz jest wciąż ten sam. Szybkie bramki po celnych dośrodkowaniach i strzał sprzed bramki i już do przerwy wynik jest w zasadzie rozstrzygnięty.
Tak było w ubiegłym sezonie, tak było i w tym w Pucharze Polski (bramki), tak było i dziś. I nieważne, jaki trener Dwojak wystawi skład - dziś w porównaniu z meczem w Pucharze Polski z tamtego składu w pierwszej "11" wyszło czterech zawodników, a dwóm rezerwowym wystarczyło 10 minut pobytu na boisku, by strzelić bramkę.
W 26 minucie Andrzej Wiśniewski obronił strzał z rzutu karnego Jakuba Siwka, a w 90 minucie Buszka obronił strzał z rzutu karnego Moritza.

Dawid Ściuk strzelił swą pierwszą bramkę w ligowych barwach Szombierek.