Bez powtórki z Pucharu Polski

LKS CZANIEC - SZOMBIERKI 1-2.1; X-3.3; 2-2.9
niedziela 21 września, godz. 16:00
kursy STS

Mimo iż w lidze z LKS Czaniec jeszcze nie graliśmy, to liczymy na powtórkę z ubiegłego sezonu, kiedy to w pięknych okolicznościach przyrody (położenie stadionu) wygraliśmy tam w Pucharze Polski 3:1.
Zieloni w tym sezonie w PP nie występują, Czaniec we wtorek awansował dalej po trwającym 3 minuty meczu w Bestwinie.
LKS Czaniec przed sezonem był upatrywany w szeregach drużyn ścisłej czołówki. Przez moment tak było, ostatnio jednak coś się zacięło i zespół od 5 meczy jest bez zwycięstwa. Lecz po ostatnim dobrym meczu w Opolu (2:2 z Odrą, prowadząc do przerwy 2:0) teraz gospodarze liczą na przełamanie i komplet punktów.
Czaniec po 10 kolejkach plasuje się na 13 miejscu, mając 13 pkt (2 mniej od Szombierek), z bilansem bramek 9:13. U siebie 2-1-1 4:5 (Wesoła 2:0, Grunwald 1:0, Gracze 1:1, Polonia B. 0:4). Tymczasem bilans Szombierek na wyjeździe to 1-2-1 8:6 (Pniówek 0:0, Zdzieszowice 1:2, Piast II 2:2, Wesoła 5:2).
Najskuteczniejszym piłkarzem gospodarzy jest zdobywca 3 bramek 20-letni Mateusz Konacki (nie grał jednak ostatnich 3 meczy), w naszym zespole snajperem nadal jest Sebastian Pączko, jednak bez gola od 270 minut.
W ekipie z Czańca podstawowym zawodnikiem jest były gracz Szombierek Mateusz Mrozek.

PS.
Wg oficjalnego komunikatu Wydziału Dyscypliny Szombierki zostały ukarane karą 1000 zł "za brak zabezpieczenia należytego porządku na stadionie podczas meczu".

LKS CZANIEC - SZOMBIERKI 1:0(0:0)
53' Praciak (głową) 1:0
Czaniec: Kawaler - Łoś, Gola, Żak, Januszyk (46' Mrozek) - Kwaśniewski, Nagi (83' Zakrzewski), Jaroś, Rzeszutko (70' Waligóra) - Konacki (46' Fabisiak), Praciak
Szombierki: Wiśniewski - Śliwa, Sobota (84' Dzido), Ślęzok, Stefaniak - Szafrański (80' Lebek), Kasprzyk, Kuliński, Pączko - Krzykawski (54' Makowski), Pach (70' Ryś)
Żółte kartki: Kawaler, Gola, Januszyk, Mrozek - Krzykawski, Ślęzok, Kuliński
Czerwona: Ślęzok (80')

Powtarza się scenariusz z początku ubiegłego sezonu - gramy seriami. Na początek 3 mecze bez zwycięstwa (wtedy 4), potem seria 3 zwycięstw i 1 remis (wtedy 5 wygranych), następnie 3 porażki w 4 meczach (wtedy 5 porażek).