1. Czy te nazwiska to jakaś wielka tajemnica bo chyba nigdzie ich nie podali,nasza oficjalna stronka przespała cały styczeń...

3. Odejdą Nowara, Maziarz, Łoziński, Szubert, Mańko. Latka podobno do Gwarka Ornontowice.

4. Latka i Mańko? to się zasmucilem :(

5. Aż z ciekawości zerknąłem w mapę gdzie coś takiego jak Żelisławice się znajduje,dla zainteresowanych wioska blisko Siewierza.

6. Się tak nie napinaj z Żelislawicami, jaka to nieznana wioska,gdyż dla wielu młodych,interesujących się piłką nożną, GKS Szombierki to jakiś tam klubik spod Bytomia, zapomniany i nic aktualnie nie znaczący.

Odpowiedzi
    1. Ileż jadu. Mało kto zna taka miejscowość a co dopiero klub. W lidze nie gramy. Powsciagnij nerwy chłopie,kawki się napij.

Usuń
    2. ty jesteś jakaś chora na umyśle? Ktoś interesujący się piłką nożną nie wie, czym są Szombierki. Rozbawiłaś mnie bezdomna puloczko do łez.

Usuń
  7. ,,Mała awantura.. o Żelisławice a wyniku nikt nie podaje...

8. Odpowiedzi
    1. Podobno 7:2. Ktoś wie kto strzelał? Jaki skład?

Usuń
  9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

Odpowiedzi
    1. Pojawiły się pewne rozbieżności co do końcowego wyniku.
      Wynik zdobyłem z dwóch różnych, niezależnych od siebie źródeł i oba się różnią.

Usuń
  10. 6:2, najpewniejsze źródło. Kaiser x2, Moritz x2, zawodnik testowany i Pstuś.

11. Chyba za dużo nastrzelali bo do końca nie wiadomo komu wierzyć skoro oficjalna stronka podaje 7:2

12. Szombierki - Goczałkowice 1:4(0:2)
    Widzów: 15
    Pierwsza połowa na pierwsze składy - mogliśmy poćwiczyć warianty gry defensywnej i grę z kontry. Strata bramek w 33 i 40 minucie, po prostych błędach obrony (brak zdecydowania w przecięciu podania).
    Od 45 minuty stopniowa wymiana składu i od 60 minuty na boisku poza Stefaniakiem same nowe twarze. Jedynie lewy obrońca Paweł (w drugiej połowie grał po prawej stronie) zagrał 90 minut. On też był zdobywcą jedynej bramki dla Szombierek.

Odpowiedzi
    1. Zapewne Paweł Starzyński z AKS Mikołów.

Usuń
    2. Na razie bez nazwisk. Póki co, nie ma oficjalnego info z klubu o potwierdzeniu.
      Ale na tle III-ligowca radził sobie dobrze. W obronie taki drugi Curyło, a i do przodu nie boi się wyjść. W drugiej połowie zabrakło mu trochę asekuracji od Prawego Pomocnika.

Usuń
    3. Jakiegoś napastnika testujemy? Albo rozgrywającego?

Usuń
  13. ja nowych twarzy w ataku nie widziałem no ale mogę się mylić

14. Uprzedzając po raz n-ty pytania o Jarnota w Szombierkach - JJ wiosną zagra w Myszkowie.

Odpowiedzi
    1. Ten to co pół rundy gdzie indziej.
      Mimo wszystko, Myszków będzie ostro walczyć o utrzymanie, czekają nas ciężkie przeprawy z nimi, mocno się zbroja.

Usuń
    2. Też tydzień temu słyszałem pogłoski o jego przyjściu,temat nieaktualny,ale to może i dobrze bo w sparingach dobrze prezentuje się młodziutki zawodnik strzelający bramki i może być z niego pociecha,jak oczywiście u nas zostanie....

Usuń
    3. Ten młodziutki zawodnik, to nasz wychowanek, który chcąc kontynuować karierę poszukał szczęścia w okręgówce. Nasza najstarsza drużyna młodzieżowa, to 14-15 latkowie.

Usuń
    4. Wiem że to nasz wychowanek Fabian i tym bardziej mam nadzieję że zostanie z nami.Ciągle powtarzam że nasi wychowankowie powinni u nas grać chociaż do 18-tego roku życia,a potem ewentualnie zasilać pierwszy zespół.Teraz młodzi chłopcy muszą tułać się po obcych klubach z których rzadko wracają do nas,nie ma drużyn juniorów,nie ma drugiej drużyny i potem zatrudniamy piłkarzy z łapanki.

Usuń
  15. Z tego co mi wiadomo, to JJ po odejściu z Szombierek grał w Warcie przez 2.5 roku, więc co Ty piszesz, że co pół rundy gdzie indziej.

16. Szombierki - Sparta Katowice 2:1
    Wynik dzięki Andrew 👍

17. liczę na rewanż jutro

18. Szymon Lewicki najprawdopodobniej zostanie wypożyczony z Polonii.

19. Szombierki - Orzeł Miedary 2:1(1:0)
    Dwie różne połowy w wykonaniu piłkarzy Szombierek.
    W pierwszej połowie Orzeł dominował, potwierdzając, że nieprzypadkowo jesienią w lidze odnieśli 16 zwycięstw w 16 meczach. Nasi bramkarze (dziś wszyscy trzej solidarnie zagrali po 30') mieli co robić i aż dziw bierze, że swej przewagi goście nie udokumentowali bramką. Gola strzeliły za to Szombierki w 44', kiedy to ZT zwodem ładnie opanował piłkę mijając równocześnie rywala i strzałem z 16m przy słupku umieścił piłkę w siatce. "Jedna akcja!" poniosło się w tym momencie z ust trenera Miedar, co w zasadzie celnie podsumowało pierwszą połowę.
    Po zmianach w przerwie nasza gra w drugiej połowie wyglądała zupełnie inaczej. Spory w tym udział mieli wprowadzeni Curyło i Pstuś - rozruszali ofensywę na tyle, że co rusz ich stroną sunął atak za atakiem. Sam Pstuś przynajmniej raz powinien strzelić bramkę.
    Wyrównanie padło w 58', kiedy to po strzale z rzutu wolnego naszemu bramkarzowi piłka wypadła z rąk i wtoczyła się do bramki. Z kolei wynik ustalił w 80' z karnego faulowany Kaiser.
    Z naszych bramkarzy najmniej pracy miał ten, co bronił ostatnie 30'

20. Żadna tajemnica to Bulek, zresztą Wasz zawodnik wypożyczony do Olimpii

21. Szkoda, że Kacper Mańko nas opuścił :( uważam, że był bardzo perspektywiczny.

22. dziś kolejny sparing z młodzieżą Ruchu czyli praktycznie rezerwami. pierwsza połowa że wskazaniem na Zielonych. druga po licznych zmianach w składzie totalnie nie wyszła

Odpowiedzi
    1. Myślę że to dobre przetarcie było, jeśli pierwszy skład w miarę dotrzymywał kroku, to możemy patrzeć optymistycznie na końcowy efekt.

Usuń
    2. Jakoś Cie nie rozumie,z czego się cieszyć,że przegrywamy sromotnie z rezerwą-czy juniorami Ruchu,tydzień temu Cidry z nimi wygrali i jak te wyniki mają być wyznacznikiem to jesteśmy w czarnej dupie.

Usuń
  23. jak chcesz się wielce wypowiadać internetowy "kibicu" przyjdź na sparingi, zobacz jak grają a później się udzielaj. sami futbolowi "fachowcy" i "kibice" co na Modrzewskiego zaglądają od święta

24. Dzisiejszy mecz zakończony wynikiem 3:4(2:2)
    bramki: 1:2 ktoś z trójki Bulek, Pstuś, Moritz (nie zauważyłem); 2:2 Pstuś (z wolnego); 3:4 Bulek
    Dorosławski (Harkawy) - Curyło (Ziomek), Balul, Oracz (Stefaniak), Wagner - Pstuś (Krawiec), Łebko (Kuciński), Kaiser, Juraszczyk (Pstuś) - Moritz - Bulek (?)

Z czterech straconych bramek, tylko na 2:3 była efektem akcji gości (ładny strzał z 20m w okienko zawodnika o ksywie Puyol). Pozostałe trzy, to indywidualne prezenty i sytuacje sam na sam z bramkarzem - 2x niecelne podania wzdłuż boiska i raz błąd w ustawieniu bocznego obrońcy, przez co nie było spalonego.