czwartek, 20 października 2022

Wszystko ma swój koniec

Kursy STS: 1 - 1.4; X - 4.65; 2 - 5.15

Będzie to 13 pojedynek obu drużyn. Ostatni raz drużyny te spotkały się w sezonie 2017/18. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla Szombierek. Ogólny 6-3-3 23:15, wyjazdowy 2-3-1 10:6.

PIAST II GLIWICE - SZOMBIERKI 2:1(0:1)
44' Tsuleiskiri 0:1
52' Spende 1:1
54' Niedbała (rzut karny) 2:1
Piast II: Skowronek - Dulęba, Pilch, Leśniak (70' Figołuszka), D. Kamiński (46' Cembala), Łuczak, Nakajima (46' Kaim; 80' Piwczyk), Stisz, Świetlicki, Spende (76' Noworyta), Niedbała
Szombierki: Dorosławski - Wylężek (59' Szczepanik), M. Wiśniewski, Mazur, Śliwa - Rusz (77' Stachoń), Łebko, Moritz, Wąsik (87' Niemiec) - Tsulesikiri, Okaj

Żółte kartki: Niedbała, Łuczak, Figołuszka, Stisz, Świetlicki, Cembala - Wylężek, Mazur

Wspaniała passa zwycięstw Zielonych dobiegła końca. A wcale nie musiała, gdyby nie indywidualne błędy naszych zawodników, które zdecydowały o wyniku.
W pierwszej połowie to Piast mógł objąć prowadzenie. W 9 minucie Michał Wiśniewski wybija piłkę niemal z linii bramkowej, a w 40 minucie gospodarze domagają się rzutu karnego. Jednak stało się inaczej. W 44 minucie Tsuleiskiri uderzeniem sprzed pola karnego daje prowadzenie przyjezdnym.
I kiedy wydawało się, że Szombierki będą miały mecz pod kontrolą, nadeszły feralne 3 minuty. Najpierw Spende wyrównał po strzale zza pola karnego, a ciągnący go za koszulkę i próbujący powstrzymać przez kilka metrów Wylężek ujrzał żółtą kartkę. Chwilę później odkrytą prawą stroną poszła kontra Piasta i Rusz sfaulował w polu karnym, co Niedbała skrzętnie wykorzystał. Za swe błędy obaj nasi młodzieżowcy zebrali solidną burę od kapitana Moritza i reszty drużyny.
Szombierki dążyły do wyrównania, ale strzały z dystansu Moritza, Szczepanika i Mazura obronił bramkarz Piasta