piątek, 7 października 2022

Zielona moc

Kursy STS: 1 - 1.55; X - 4.15; 2 - 4.21

Będzie to siódmy wzajemny pojedynek obu drużyn. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2001 roku, ostatnie w 2013, zakończone zresztą wysokim zwycięstwem Szombierek w Częstochowie 8:0.
Bilans ogólny to 4-2-0 18:6, wyjazdowy 1-2-0 12:4.

VICTORIA CZĘSTOCHOWA - SZOMBIERKI 0:5(0:1)
16' M. Wiśniewski 0:1
51' Wąsik 0:2
69' Okaj 0:3
88' Tsuleiskiri 0:4
90+1' Tsuleiskiri 0:5
Victoria: Bomba - Tomczyk, Woldan, Przybylski (80' Wojtania), Krupa, Krysik (76' Dylikowski), Jargosz (52' Makles), Matyja, Kiełkowicz (52' Słabosz), Piątkowski (46' Juchnik), Kowalski
Szombierki: Dorosławski - Gancarczyk, M. Wiśniewski, Mazur - Watola, Szczepanik (64' Tsuleiskiri), Kamiński (79' Niemiec), Moritz, Śliwa - Wąsik (75' Kalużny), Okaj (83' Stachoń)

Żółte kartki: Krysik, Przybylski - Dorosławski

Mało kto spodziewał się takiego przebiegu spotkania, a wyniku to już chyba nikt. A mógł być wyższy, bowiem w 78 minucie Moritz z rzutu karnego trafił w słupek.
Szombierki po początkowych trudnościach złapały wiatr w żagle i odprawiły kolejnego rywala. Czwarte z rzędu zwycięstwo przy imponującym stosunku bramek (14:2) musi wzbudzać szacunek.
Po tym meczu Zieloni awansowali na 6 miejsce, co oznacza, że w górnej połowie tabeli zameldowali się po raz pierwszy od 2 czerwca 2021!!!

Michał Wiśniewski strzelił swą pierwszą bramkę w ligowych barwach Szombierek.