czwartek, 23 marca 2023

Bezlitosne liczby

Kursy STS: 1 - 1.5; X - 4.15; 2 - 4.65

MKS Myszków (a także Ruch Radzionków), to drużyna z którą Zieloni potykali się jeszcze w II lidze przed niechlubną fuzją. Do tej pory obie ekipy spotykały się 21 razy, a bilans to 6-8-7 28:38, wyjazdowy 2-3-5 11:23.

W drużynie z Myszkowa występują byli piłkarze Szombierek - Kamil Skrzypiński (2-0) oraz Roman Terbalyan (40-9).

MKS MYSZKÓW - SZOMBIERKI 2:1(1:0)
8' Cuber 1:0
54' Niemiec 1:1
87' Skibiński (karny) 2:1
MKS: Kucharski - Podolski, Sychowicz, Wnuk, K. Skrzypiński - Cuber, Skibiński, Marchewka, Marek - Terbalyan, Małolepszy
Szombierki: A. Wiśniewski (75' Dorosławski) - Gancarczyk, Orzeszyna, M. Wiśniewski - Szczepaniak (65' Tsuleiskiri), Kamiński, Stachoń (46' Ściuk), Kałużny, Niemiec (80' Kołodziejczyk), Śliwa - Wąsik (80' Rusz)

Żółte kartki
: M. Wiśniewski, Ściuk

SKRÓT

Od ostatniego zwycięstwa Szombierek (kończącego zresztą wspaniałą serię 5 zwycięstw, w zasadzie której zawdzięczamy aktualną pozycję w tabeli) minęło ponad 5 miesięcy. W tym czasie Zieloni nie potrafią wygrać już 6 meczu z rzędu. Dzisiejszy mecz wpisał się w kanon, jaki drużyna reprezentowała w rundzie jesiennej. Jeśli tracimy pierwsi gola - przegrywamy każdy taki mecz (dziś po raz szósty), jeśli przegrywamy do przerwy - przegrywamy mecz (dziś po raz siódmy).
Jedyny pozytyw, to pierwszy ligowy gol w barwach Szombierek Łukasza Niemca, który przerwał trwającą 6 godzin niemoc strzelecką zespołu.

17-letni Dawid Ściuk i 20-letni Erwin Kołodziejczyk zadebiutowali w ligowych barwach Szombierek.