Trzynastka szczęśliwa, czy pechowa?

GÓRNIK II ZABRZE - SZOMBIERKI
sobota 2 kwietnia, godz. 11:00
boisko w Mikulczycach

Wczorajsza decyzja Śląskiego ZPN z pewnością poprawiła humory w klubie przy Modrzewskiego (więcej na ten temat TUTAJ). Mam nadzieję, że na fali tego entuzjazmu piłkarze przystąpią do meczu w Mikulczycach, by przerwać złą passę. Na zwycięstwo z rezerwą Górnika czekamy bowiem 13 lat, a na zwycięstwo w Zabrzu już lat 17.

Historia naszych spotkań jest dosyć bogata. Zaczęła się po reaktywacji klubu po fuzji w 1999 roku.

Ogólny bilans - 16 meczy, 4-5-7 17:28, dom 3-3-2 8:8, wyjazd 1-2-5 9:20

O punkty będzie jednak trudno. Drugi zespół zabrzan jest regularnie wzmacniany piłkarzami pierwszego zespołu, co przynosi efekty widoczne w tabeli. Zabrzanie póki co, to jedyna rezerwa ekstraklasowych drużyn plasująca się na bezpiecznym (piątym) miejscu w tabeli.

GÓRNIK II ZABRZE - SZOMBIERKI 4:0(0:0)
62' Cerimagić 1:0
67' Skrzypczak 2:0
87' Skrzypczak 3:0
90+1' Skrzypczak 4:0
Górnik II: Loska - Gruszka (89' Weremko), Szeweluchin (46' Wolniewicz), Oss, Dankowski - Wolański (46' Cerimagić), Kurzawa, Matuszek, Leszczak - Trubeha (75' Papis) - Skrzypczak
Szombierki: Maścibrzuch - Skrzypiński (73' Jarnot), Lipok, Staszowski, Stefaniak - Lebek, Rybak (82' Konaszczuk), Kuliński (70' Filauer), Smoliński (65' Krzykawski) - Stokłosa - Majsner

Żółta kartka: Matuszek

Niestety, za wrażenia artystyczne w futbolu punktów nie dają. Zabrakło tego, czego brakowało już wcześniej - skuteczności. Inna sprawa, to ilość żółtych kartek, jakie piłkarze Szombierek obejrzeli w wiosennych meczach. Jest tego dokładnie dwie w czterech grach (jesienią tylko w jednym meczu nie otrzymali kartki, w przegranym u siebie 0:3 z Górnikiem II). Na czystą grę mogą pozwolić sobie zespoły dominujące, o wysokiej kulturze gry. Szombierki jeśli dobrze mi się wydaje, każdy punkt muszą wyszarpać, wygryźć, wywalczyć, a kartki są pochodną zaangażowania (choć nie tylko, również braku umiejętności).
Szombierki poniosły najwyższą porażkę od 5 października 2013 roku (0:4 ze Skrą w Częstochowie), a Szymon Skrzypczak jest pierwszym piłkarzem w trzecioligowych bojach, który trzykrotnie umieścił piłkę w naszej bramce.